PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Zdecydowanie warto było czekać na drugą część.
Dowiozła w każdym aspekcie. Trochę zmian względem książki, ale nic bolesnego.
Szkoda, że znowu trzeba będzie długo czekać na jakiś dobry film space SF.

Myślę, że na spokojnie można postawić obie części diuny jako jedne z najlepszych filmów fantasy i SF, szczególnie po roku 2000.
Także jestem ciekaw jakie kolejne filmy stworzy reżyser.

ocenił(a) film na 9
caIciumkid

myśle, że kolejny będzie Diuna 3

ocenił(a) film na 9
caIciumkid

Dokładnie, Denis ma zamiar zamknąć serię w trylogii filmów o Diunie, pewnie film będzie opowiadać o drugim tomie plus zahaczy o Dzieci Diuny (bo drugi tom jest podobno bardzo filozoficzny)

caIciumkid

nic bolesnego?? Wypowiada wojnę, której nie bylo. Zupełnie kasują postać Alii a ty mówisz nic bolesnego??

lorimer

to ekranizacja. jak chcesz oryginalną historię to przeczytaj książki?

ocenił(a) film na 10
lorimer

Niestety koncepcja filmu nie pozwala za bardzo na skakanie w czasie. 15/20 lat do przodu bez starzenia się głównych bohaterów. Stąd prawdopodobnie zrezygnowano z dzieci Paula i Chani oraz z Alii zrobiono płód /)

netchuu7

nie 15-20 a raczej ok 7-8. Syn Paula i Chani też był dzieciątkiem. Jakim cudem Paul w ciągu kilku miesięcy wszczyna rebelię, która obejmuje całą planetę?

ocenił(a) film na 10
lorimer

Niestety wchodzimy w błędne koło które twórcy pewnie również spotkali. Żeby kilkuletnia Alia miała biegać i mordować, musiałoby to się w CGI odbyć? Znowu kilkunastoletnia sprawiałaby problemy o których wspomniałem.
Nie ma tego złego, skłoniło mnie to do powrotu do książki i przypomnienie sobie „pominiętych” wątków.

ocenił(a) film na 7
caIciumkid

No tu się nie zgodzę, z tą bolesnością. Zakończenie filmu wypaczone. Decyzja Paula, żeby stać się Mahdim i doprowadzić do ataku była powiązana z jego osobistą stratą i porażką. W tym jedynym scenariuszu, w którym wygrywał tracił również syna. i nie mógł temu zapobiec. Wydaje się, że jest to jednak istotna zmiana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones