PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,4 76 168
ocen
8,4 10 1 76168
7,7 49
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

To niesmaczny żart aby przerwać dopiero rozkręcająca się opowieść w połowie, i kazać czekać na druga część aż dwa lata.
Ja rozumiem ekranizacja drugiej książki i czas oczekiwania 2 lata, ale czekać 2 lata na dokończenie pierwszej książki - wielki zawód.

tomasz_ratajczak

Kasa, kasa, kasa...

ocenił(a) film na 10
tomasz_ratajczak

Wiesz chyba że ta książka nie jest łatwa do ekranizacji.

PrimalElf1512

Diuna 2000. Dało się doskonale zekranizować w 3 częściach bez pomijania wątków. Nie tak jak tutaj...

Xanthcik

Diuna 2000 pod względem scenariusza była świetna

tomasz_ratajczak

Pamiętaj, że wybuch pandemii przesunął premierę filmu o rok. Planowo sequel był planowany standardowo, jeśli chodzi o blockbustery, czyli dwa lata od premiery pierwszej części.

Druga sprawa Diuna była cholernie niepewnym projektem i studio najpierw musiało ZAROBIĆ na pierwszej części, by inwestować w kolejne odsłony. Czasy, gdzie Peter Jackson przychodzi do New Line Cinema i mówi: "Chcę nakręcić  trzy częsci Władcy pierścieni za ogromne pieniądze jedną część po drugiej w odstępie roku" dawno się skończyły.

ocenił(a) film na 10
Hayes

Jaka Pandemia? Na jesień będzie bezobjawowa małpia ospa i co? Kolejne dwa lata. Przypomina mi to zabieg z Avatar 2. Kasa i tylko kasa.

iraz75

Pomyliłeś zakładki na przeglądarce.

Takie posty publikuj na foliarskich grupkach facebookowych, a nie na Filmwebie :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Hayes

Dodam to
https://youtu.be/qkrIcAJs5Iw

iraz75

Jezu, trzeba było powiedzieć, że piszesz z pokoju bez klamek. Byłbym trochę milszy :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
iraz75

Zdrowia życzę! I pamiętaj:
#zaszczepsię

Hayes

Obaj jesteście szurią.

Hayes

ponawiam pytanie, jaka pandemia?

Ponczeg

A ja ponawiam odpowiedź, że miejsce szurów nie wierzących w pandemie i foliarzy jest na grupach na fb, a nie na Filmwebie...

Hayes

aha spoko

ocenił(a) film na 9
Hayes

Jakson przyszedł do NLC i poprosił o kasę na dwa filmy ale szef był chyba fanem Tolkiena bo stwierdził że skoro yły trzy ksiązki to bedą 3 filmy :)

ocenił(a) film na 10
Ostatni_Jedi

Władca Pierścieni to jedna książka :P

ocenił(a) film na 9
Vir00z

Była, przed jej wydaniem :)

tomasz_ratajczak

wolę poczekać 2 lata i mieć przyjemność z oglądania niż po roku odgryźć sobie głowę z rozpaczy. Przy książkach nieraz trzeba więcej czekać na kontynuację (Gra o Tron, Archiwum Burzowego Światła :) ) i nikt nie płacze z tego powodu.

ocenił(a) film na 10
tomasz_ratajczak

Bedą trzy części

ocenił(a) film na 9
Kubson_fw

Oby bo pewność można mieć co do drugiego filmu natomiast Vilneuve twierdzi że ma pomysł na adaptację Mesjasza Diuny. Osobiście chciałbym aby zekranizował tez Dzieci Diuny ale uważam to za mało prawdopodobne.

Ostatni_Jedi

Przecież Dzieci Diuny już zostały zekranizowane w 2003.

ocenił(a) film na 9
Xanthcik

Tylko średnio mi się podobał ten serial a ja chciałbym zobaczyć Dzieci w stylu jakim zekranizował Diune D.V.

Kubson_fw

To tak jak Diuna 2000. Tyle, że tu w pierwszej części conajmniej 2 wątki zostały pominięte.

ocenił(a) film na 9
tomasz_ratajczak

Na każdą część trylogii Gwiezdnych Wojen czekało się 3 lata, także przestań marudzić. Produkcja takiego filmu, to ogromny proces, wymaga przygotowań, papierologii, ustaleń i masy pracy. To nie malowanie płotu na działce. Dorośnij.

ocenił(a) film na 8
RottenBoy

Pytanie: czy prawdą są sugestie o trzech filmach?

ciekawe25

Gdzieś mi mignęło, że miałby być także sfilmowany Mesjasz Diuny.
Więc pewnie byłyby trzy filmy... albo cztery gdyby Mesjasz Diuny też został rozbity na dwa rozdziały.
Pewnie wszystko rozbije się o pieniądze. Jeżeli kolejne części Diuny będą na siebie zarabiać to za 10 lat będziemy czekać na Boga Imperatora Diuny ;)

Blebox

Nie wiem, czy ktoś się pokusi o nakręcenie Boga Imperatora.
Niezależnie od ewentualnych zarobków na ekranizacjach wcześniejszych tomów.
Książka jest niemal pozbawiona akcji.
Film mógłby wyjść trzygodzinną nudą.

ocenił(a) film na 9
nightgale

No raz że Bóg Imperator jest prawie nieekranizowalny to Dzieci Diuny stanowią fajną klamrę i zamykają(przynajmniej tak się wydaje po ich przeczytaniu a przed przeczytaniem kolejnych tomów) wszystkie wątki.

Blebox

Mesjasz jest krótszy i prostszy, jedna część wystarczy. Dzieci chciałbym też zobaczyć, ale Boga na ekranie już raczej nie

ciekawe25

Pewnie wszystko rozbije się o kasę... Jeśli będzie się sprzedawać to materiału jest na całą masę filmów. Mam na myśli sagę Franka Herberta ale też powieści Herberta juniora (i jego liczne "spin-offy):D

ocenił(a) film na 9
tomasz_ratajczak

Wolałbyś aby poszatkowali tę pierwszą część tak jak w filmie Lyncha? To ja wolę sposób D.V. i nieśmiało liczę na wersje reżyserskie tych filmów.

Ostatni_Jedi

Też pomyślałem o wersji reżyserskiej, jak przeczytałem, że skrócili z 3h15 na 2h45!

tomasz_ratajczak

Jest jeszcze masę do pokazania z pierwszego tomu:D

tomasz_ratajczak

Oryginalnie F Herbert chciał wydać książkę w trzech częściach Dune, Dune Muad'Dib i Dune Mesjasz (czyli podzielić pierwszą Dune na dwie części plus książka Dune mesjasz) i to miała być całość. Twórcy poszli starym zamysłem F Herberta (tu też mają byc trzy filmy) no i do tego dochodzi, że książka nie jest łatwa do pokazania "w skrócie" jeżeli ma być sfilmowana poprawnie. I mam nadzieję, że w dalszych częściach nie będzie już więcej bezsensownych zmian typu Liet Kynes kobietą :(

arturrozanski

Sam się zastanawiam nad fabularnym uzasadnieniem zmiany płci Keynesa. Może chodzi o to, że obecny odbiorca filmu nigdy po książkę nie sięgnie ( taki analfabeta wtórny) i nie zrozumie dlaczego Muad'dib związał się z Chani, choć ta nie była Fremenką z krwi i kości.....

ocenił(a) film na 9
tomasz_ratajczak

Obejrzyj sobie materiały z kręcenia Diuny. Wtedy zrozumiesz, dlaczego takie produkcje zabierają 2 i więcej lat. Jeśli ktoś jest mistrzem i perfekcjonistą, jak Villenevue czy Cameron, ma gdzieś terminy i fochy takich fanów jak Ty. Chce tylko dzieła, które napełni go dumą. Tak, jak w przypadku LOTR, dla potrzeb Diuny trzeba było wymyślić WSZYSTKO. Od mieczy po broszki. Do tego (dokładnie tak jak w LOTR), oparto się na efektach praktycznych, maksymalnie odwzorowanych lokacjach i makietach. Villenevue (jak Jackson) wie, że aktor grający w rzeczywistym pomieszczeniu, lepiej wchodzi w rolę. I wszystko wygląda rzeczywiściej. A to trzeba zaprojektować i ZBUDOWAĆ. To nie prosty, cyfrowy recycling, jak u Marvela. Sekretem poliszynela jest, że i WB i Legendary nie spodziewały się wielkich zarobków. Obawiały się wręcz strat. I sami jesteśmy temu winni. Najwięcej kasy wyrzucamy na kręcone taśmowo plastiki z MCU. Żadne próby ambitniejszych nowości, bez udziału leginów i pelerynek, zazwyczaj ponoszą klapę. Lub ledwie zwracają koszty produkcji i marketingu. A tu jakiś Kanadyjczyk uparł się zekranizować jedną z trudniejszych do ekranizacji książek. Uchodzących (znowu LOTR) za nieekranizowalne. Dlatego pierwsza część była balonem próbnym. A że rozbił na 2 części? Chwała mu za to! Przynajmniej nie potrzeba setek filmików na YT, tłumaczących co się stało i co czuli bohaterowie. Może to po prostu pokazać. Ma wystarczająco dużo czasu. Będę pewnie oglądał (jak LOTR) przynajmniej raz w roku. Z tej perspektywy, czy coś wyszło w odstępie roku, czy 3 lat, za dziesięć lat nie będzie miało znaczenia.

tomasz_ratajczak

Ale przecież tak samo została zrobiona diuna w 2000. 3 części.

Xanthcik

Co więcej, Diuna z 2000 była dużo lepszym filmem. Pełna ekranizacja, a nie adaptacja pomijająca część wątków i ze zmianami w fabule.

tomasz_ratajczak

"aż 2 lata"? 2 lata to standardowy czas na czekanie do następnej jeśli mowa o filmy, albumy czy książki

tomasz_ratajczak

Bardzo dobrze, chce chodzić na Diune nawet i 10 lat.

tomasz_ratajczak

Teraz przez strajki premierę przenieśli na marzec 2024

tomasz_ratajczak

Były 2 lata, zostały 2 dni :) can't wait!

tomasz_ratajczak

Wielkim zawodem rodziców jesteś cycu!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones