PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

W jaki sposób Fremeni całymi "wioskami" instalowali się na czerwiu?
Przecież czerw zasuwa non stop 100 km/h (a może i szybciej), a tam na grzbiecie jakieś namioty czy inne matki z dziećmi?

ocenił(a) film na 9
kusiak_sir

Przecież widziałeś, że dla kultury fremeńskiej wbicie się w czerwia/Szej-Huluda to podstawa szybkiego transportu między siczami. Gdyby Fremen tego nie umiał, to nie byłby Fremenem. I zakładam, że to samo tyczy się kobiet i nastolatków.

ocenił(a) film na 8
de_dust2

Nie przekonuje mnie to :) Jakoś jeszcze od biedy zrozumiem, że jedna osoba może na czerwia wskoczyć, ale 10 i więcej osób z całym osprzętem i jeszcze dorosłą kobietą w nosidełku? Nic dziwnego, że reżyser nie pokazał takiej sceny, bo to by była jakaś makabra logistyczna. Może w książce jest to inaczej opisane (czytałem, ale ze 30 lat temu), może jest jakiś sposób by czerw się zatrzymał i poczekał, aż się wszyscy wgramolą na jego grzbiet? :P

ocenił(a) film na 9
kusiak_sir

Właśnie to jest ciekawe, bo w książce w ogóle nie było to opisane, więc Denis wykombinował ten duży kosz na Jessicę i resztę zostawił jako kulturowy pewnik bycia Fremen "bo tak" (zresztą, idealnie ekstraktują wodę z martwych, więc nie oczekuję superprecyzji dt. innych części życia na pustyni xd)

ocenił(a) film na 9
kusiak_sir

Ty tak poważnie ? Zastanawiasz się nad takimi rzeczami podczas seansu filmu z gatunku Sci-Fi ?? ;)

ocenił(a) film na 8
gggggrzegorz

Oczywiście, że poważnie :). Przecież sci-fi to nie jest film "zabili go i uciekł", jakieś reguły, jakieś prawdopodobieństwo i jakaś fizyka w danym świecie obowiązują. Jeśli widzę, że "osiodłanie" czerwia to skok na "pociąg" pędzący 100 km/h (żeby tylko), to się zastanawiam, w jaki sposób dokonać tego jednocześnie w dziesięć i więcej osób, ba, w dodatku z np. nosidełkiem z dorosłą kobietą w środku.

gggggrzegorz

Nick może sugerować trolla. Akurat szanujące się sf kładzie większy nacisk na kwestie praw fizyki (w ramach przyjętej koncepcji) niż film akcji czy komedia. Może ty myślisz, że klasyczne sf to Batman albo inny komiks o ludkach w lateksowych ubrankach? Nie przez przypadek tak wielu pisarzy sf to fizycy z wykształcenia albo przedstawiciele innych nauk ścisłych.

ocenił(a) film na 9
per333

Że niby mój nick wskazuje na trolla? I mówi to per333 ?

gggggrzegorz

W języku polskim nie wstawiamy znaków interpunkcyjnych po spacji. Jesteś z Francji czy z Rosji?

ocenił(a) film na 9
per333

Wybacz, ale tego typu wypowiedzi (mądrali co w necie chcą błyszczeć przed innymi) mogą robić wrażenie co najwyżej na dzieciakach takich jak ty...

gggggrzegorz

Posługujesz się językiem polskim jak dziecko, ale to innych nazywasz dziećmi?

ocenił(a) film na 9
per333

Późno już, czas iść spać młody. Nie zapomnij do poduszki poczytać słownika, żeby od jutra znowu wypominać innym wstawianie znaku interpunkcyjnego po spacji. Na pewno sprawi ci to wielką radość...

gggggrzegorz

Ruskie trolle często podają się za Polaków. Uważasz się za Polaka? ;)

ocenił(a) film na 9
per333

Za to ty uważasz się pewnie za mądrego człowieka? Cóż, mam dla ciebie złe wieści...

gggggrzegorz

Wszystkie twoje wpisy to trolling i spam. Każdy twój post jest niezwykle durny, jakbyś był osobą niepełnosprawną intelektualnie. Na to nakłada się specyficzna polszczyzna, wyraźnie okraszona rosyjską składnią.

ocenił(a) film na 9
per333

Cóż mogę dodać? Tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś totalnym kretynem. Przez chwilę łudziłem się jeszcze, że po prostu chcesz zabłysnąć w necie, bo w prywatnym życiu każdy cię zlewa, no ale to jednak objaw totalnego kretynizmu, nic więcej...

gggggrzegorz

Znowu trolling. Czy zdarzyło ci się popełnić na tym portalu jakiś wpis, który by pod trolling nie podpadał? I te twoje odkrycia, to całe "utwierdzanie się w przekonaniu", to wszystko jest naprawdę pocieszne, biorąc pod uwagę fakt, że ewidentnie mamy tu do czynienia z osobnikiem intelektualnie mocno ułomnym. Kościuszko skwitowałby twoją twórczość swoim słynnym słowem "pośmiech", niewystępującym już w języku polskim, ale jakże wdzięcznym, nieprawdaż? Gggggggrzesiu, ogarnij się trochę.

ocenił(a) film na 9
per333

Cóż, trolling jest mi obcy, ale widać nie tobie, bo uczepiłeś się właśnie jak typowy, najprawdziwszy internetowy troll. Do tego cały czas pozujesz na mądrego. Fajnie, że net daje ci taką możliwość, założenie sztucznej maski mądrali i szukania poklasku wśród tobie podobnych. Szkoda tylko, że prywatnie dalej jesteś zwykłym kretynem...

gggggrzegorz

Hahahaha. Prywatnie? Przepraszam, nie chcę się nabijać z kogoś takiego, to nieetyczne, ale jednak faktycznie umiesz poprawić humor.

ocenił(a) film na 9
per333

Za to ty umiesz odnosić się do innych tylko z pogardą i pozowaną wyższością, co pozostawia po tobie tylko żenujące wrażenie...

gggggrzegorz

Gggggrzesiu, jesteś jednym z największych przygłupów tego portalu. To nie jest pogarda czy wyższość, ale stwierdzenie faktu. Jeśli ktoś na sto wpisów sto razy trolluje, to musi być człowiekiem naprawdę bezwartościowym. Nie będę dalej karmił trolla, trolling to zjawisko w internecie, niestety, powszechne.

ocenił(a) film na 9
per333

Cóż mogę dodać zakompleksiony dzieciaczku? nie napinaj się tak, bo ci rzepy w pieluchach pękną, idź pobawić się klockami...

ocenił(a) film na 9
per333

Poza tym to bardzo interesujące, że zadałeś sobie trud, aby wyszukać 100 moich postów na filmwebie, mnie już po dwóch twoich zbiera na wymioty, no ale co kto lubi...

ocenił(a) film na 8
gggggrzegorz

dokladnie ja tez sie zastanawiam akurat nad takimi kwestiami, przeciez nie ida na animowana mange

ocenił(a) film na 4
nash13

Pewnie dla niektórych S-F to Cartoon Network, tylko po jaką cholerę on tu przychodzi?

ocenił(a) film na 10
kusiak_sir

Ja także jestem tego bardzo ciekawy i zastanawiałem się, czy Herbert wspomniał o tym w swojej książce, czy to tylko pomysł reżysera. 
Jeśli tak było prościej zrobić na wygodę filmu, to powiedzmy, że jakoś to jestem w stanie przełknąć. Zastanawiam się jednak jak pojedynczy Fremen schodził z takiego czerwia :)

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 4
RopSon94

Pojedynczy Fremen to akurat prosta sprawa. Zaczepiał się hakiem o pancerz, innym hakiem na linie zaczepiał o te skrzela czy co ta tam czerw ma, z tyłu z boku z jednej strony, wtedy czerw się przekręca tak aby odchylone skrzela były na górze, a Fremen tym samym zjeżdża na drugą stronę. Oczywiście nie może się to raczej odbywać z prędkością 100km/h, no i cały sens sterowania czerwiem bierze w łeb, gdy odbywa się to, tak jak pokazano na filmie w tumanach kurzu.

ocenił(a) film na 6
kusiak_sir

Też zadaję sobie to pytanie... wśród całej reszty innych bzdur

ocenił(a) film na 8
kusiak_sir

A nie zastanawia cię w jaki sposób czerw się porusza takim płynnym ruchem? Albo na jakąś ogromną płetwę ogonową, czego nie widać u niego ani w ruchu piasku za nim, albo ma w upie napęd odrzutowy. Mógłby jeszcze gnać jak przekłuty balon no ale nie widzimy żeby się kurczył :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones