PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Mało Diuny w Diunie

ocenił(a) film na 8

Nie wiem jak Wam, ale jak dla mnie to zhollywoodzona Diuna. Zaznaczam, że piszę to z perspektywy czytelnika. Tak jak pierwsza część jest faktycznie ekranizacja książki oddająca z sercem materiał źródłowy, tak druga część wydaje się taka, ale jedynie na początku. Dużo wątków spłycone, albo pokręcone co wybaczę, ale niektóre wgl zostały wycięte. Hawat, przemiana Chani, zero Gildii, Stilgar łatwowierny głupek, śmieszek, a mógłbym dalej. Ta część niestety, ale nie jest tym samym dziełem co pierwsza. Audiowizualne dalej bardzo dobrze, ale jednak znowu dla mnie w pierwszej części było ciut lepiej. Nie jest źle, ale wyszedłem z kina z niesmakiem, który trwał od początku filmu, aż do samego jego końca.

ocenił(a) film na 9
kovoko

Robienie filmów na podstawie literatury nie polega na bezmyślnym kopiowaniu oryginału.

Karule

Dlatego reżyser w swej mądrości postanowił bezmyślnie nadpisywać oryginał, bo inaczej nie umie.

Karule

W Hollywood polega jednak na bezmyślnym spłycaniu go i cynicznym wspieraniu się na znanej marce dla maksymalizacji zysku, i o tym właśnie tutaj mowa.

Karule

Ależ oczywiście tyko on tu nic nie ubogacił nic nie dodał to scenariusz wygląda przy oryginale jak fan fikcja jakieś zbuntowanej nastolatki.

ocenił(a) film na 4
Karule

Nie polega równie na bezmyślnym zmienianiu i burzeniu.

ocenił(a) film na 7
kovoko

Musi byc bardziej ze tak powiem "filmowo"by to sie lepiej ogladalo.1 cz byla przyciezka w formie przez to malo angazujaca.

ocenił(a) film na 6
kovoko

Mialem bardzo podobne odczucia. Zachecilo mnie to do przeczytania ksiazki, bo mialem smaka na wiecej. Za dzieciaka ogladalem stare Diuny, ta nie jest zla, ale to nie to czego sie spodziewalem.

ocenił(a) film na 7
grucha777

A czepo sie spodziewałes?

ocenił(a) film na 6
aronn

Pierwsza część była inna. Widocznie potraktowali ją tylko jako wprowadzenia, ale miała sporo szczegółów takich jak np. wytłumaczenie tarcz, czy ta scena z 'zabójczym komarem'. Liczyłem, że pokaża więcej ze świata, np. pokaża nawigatorów, czy cokolwiek czego nie było w pierwszej częsci. Jedyną nowością była woda życia i basen(?), reszte już widzieliśmy wcześniej. A sama książka nie jest historią o patrzeniu sobie w oczy nastolatków tylko fantastycznym i szczegółowym opisem przyszłości ludzkości z pierwiastkiem metafizycznym. Zabrakło mi tych detali, gdzie można poczuć, że ktoś włożył serce w stworzenie uniwersum.
Chociaż na siłę można i więcej nowości wymienić, ale nie są jakoś ekscytujące, bo np. namioty do spania na pustyni były nowością, a podroże na czerwiach w sumie można potraktować jako nowość i to fajny element akurat.

kovoko

po prostu wprowadzili filtr zlewaczenia i poprawności xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones