PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Walken w piżamach robi mizerne wrażenie- kolejny niedołęga po Indiana Jonesie i Skywalkerze pouczany przez kobitkę, naburmuszona Zendaya(domyśl sie dlaczego) przypomina Rey albo inne pseudo heroiny dzisiejszych czasów. Jednolici, łysi i bladzi Harkonneni jak banda kiboli. Smętna muzyka doprowadza do szału. Do tego sceny akcji, które od razu się kończa w momencie, kiedy chcemy więcej.
Główna sceneria to piasek i jaskinie diuny co boli bo była szansa na pokazanie więcej, jak choćby planety Imperatora, a tak mamy ogródki i nudne wnętrza. Można było pokazać większe pejzaże a tak mamy taniochę, sorry ale takich oczekiwań nie uważam z wygórowane w tym wypadku. Podobnie statki kosmiczne, te same co w pierwszej części. Więcej epickości bitches! 
Planeta Harkonnenów rzeczywiście wyglada super, ale widzieliśmy jej design już w jedynce, dodatkowo scena w czerni i bieli to tak na serio nic nowego, mogli sie postarać o jakieś bardziej niestandardowe kolory. Na plus fajerwerki urodzinowe Feyda.
Martwi brak humoru, który zapowiadano w recenzjach. Bardem z jego ciagłymi tekstami na temat jego wiary w mesjasza jako comic relief, serio?!!
Szkoda też postaci Rabbana który został zdegradowany do roli popychadła, jego pojedynek na końcu też śmiesznie krótki, a robiono pod niego spora podbudowę. Nawet jeśli Rabban nie walczył w powieści z Gurneyem i tak liczyłem na fajnie zakończenie tego fragmentu.
Najbardziej jednak szkoda mi braku watku Gildii. Ja wiem, że w ksiażce nie było jeszcze opisu postaci nawigatora i pojawia się ona później, ale należało podjać rękawice i pokazać jednego z nich ale oczywiście kochany reżyser zagrał bezpiecznie i jednak stchórzył. Nie miał pomysłu? Poczeka latami do następnego filmu? Słabo według mnie, przedstawicieli gildii widzielismy w jedynce kiedy przylecieli na Arrakis ale biednie to wygladało. Jeden z najbardziej fascynujacych elementów świata Diuny zmarnowany koncertowo! Może będzie zadośćuczynienie w następnym epizodzie ale gwarancji nie mamy kiedy i czy to sie stanie.
Poprawność polityczna zepsuła kultowe dzieło popkultury!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones