PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10003481}

Diuna: Część druga

Dune: Part Two
8,3 81 735
ocen
8,3 10 1 81735
7,7 51
ocen krytyków
Diuna: Część druga
powrót do forum filmu Diuna: Część druga

Inaczej

ocenił(a) film na 4


Villenouve'owi ewidentnie Diuna nie leży. Nakręcił bo mu powiedzieli - Nakręć! Diuny nie czytał. Znaczy, pewnie czytał ale jako reżyser, a nie jako czytelnik,
nie jako młody człowiek, którego 'Diuna' Herberta miała prawo urzec i zafascynować. Nie urzekła.
Stąd te uproszczenia, redukcje fabuły, wywalanie wszystkiego co zbędne. Tak to wygląda.
Diuna nie musi być wielkim widowiskiem. Wielkie widowiska się już, w dzisiejszych czasach przejadły.
Chciałoby się się filmów, które znów będą emocjonowały i wciskały w fotel ale nie rozmachem migających pikseli.
Nakręciłbym Diunę całkowicie odbiegającą treścią od książki ale jednocześnie wierną.
Diunę z perspektywy Fremena. Na przykład jakiegoś gościa z otoczenia Stillgara. Akcja tocząca się z boku tego co na kartach książki.
Zaułki miasta Arrakis gdzie żyje biedota, okrucieństwo siepaczy barona, praca na żniwiarce, wędrówka do siczy, rozmowy z Ekologiem Planetarnym
o nadziei, rozmowy o zmianie rządów, rozmowy o mesjaszu, rozmowy, rozmowy... Villenouve nie lubi tego :-)
Jazda na czerwiu, przemytnicy, walki, wojna... Całą historię Paula Atrydy widz musiałby sobie utkać z tych kawałków opowiedzianych przez różne osoby i widzianych przez jedną, niewiele znaczącą.
Rozmowy o dalekich światach.
I pokazałbym pustynię na 100 różnych sposobów. I nie byłaby to pustynia w Jordanii, to byłaby pustynia z innej planety.

Leszy2

jemu nic nie leży, bo nie lubi dialogów, bo nie zna angielskiego, oglądałem z nim wywiady, ledwo idzie zrozumieć i gubi słowa

ocenił(a) film na 3
Leszy2

Pelna racja. Nie mam pojecia skad te ochy i achy, jesli film jest po prostu slaby. Sposob przedstawienia jaki opisujesz bylby zbyt ambitny i nuzacy dla typowego ogladacza. Teraz musi ciagle cos strzelac, ujecia musza sie zmieniac caly czas, tutaj krzyk, tutaj glosny niski bas - tak to leci 3 godziny na niczym, ale widz zadowolony, bo "cos" sie dzieje.

ocenił(a) film na 10
Leszy2

Za to Leszy2 tak "Diunę" czytał, zna i szanuje, że nawet nie wie, że miasto nazywa się Arrakin, a nie Arrakis (to planeta) :D

Wampir66

po prostu większość w dupie te chaotyczne książki i setki stron pseudofilozoficznego bełkotu i szybko zapomina, nawet sam pisarz ma to w dupie i gna w tomach z narracją tysiące lat do przodu xD

ocenił(a) film na 10
maximus_

Widzę, że trafiłem na prawdziwego intelektualistę, człowieka kultury XD

Wampir66

no widzisz, przypie@rdalasz sie personalnie do nicka, bo argumentów brak, tyle tej twojej kultury

ocenił(a) film na 10
maximus_

Słucham? A kiedy odniosłem się w jakikolwiek sposób do czyjegoś nicku? Omamy?

Wampir66

to może nie potrafisz czytać też xD

ocenił(a) film na 10
maximus_

Niezłe jaja... :D Wymyślasz sobie jakieś niebyłe ad personam i komentarze o nicku i jeszcze mi mówisz o umiejętności czytania? Chłopcze! To jest ostatnia rzecz do której możesz się czepiać. Szczególnie, że prezentujesz poziom wypowiedzi który jasno wskazuje, że nie tylko z pisaniem, ale i z czytaniem musisz mieć olbrzymie trudności :D

Wampir66

To prawda, mam niezłe jaja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones