PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120749}

Auta

Cars
7,1 135 220
ocen
7,1 10 1 135220
6,6 20
ocen krytyków
Auta
powrót do forum filmu Auta

Na bazie jakiego modelu samochodu powstał zygzak?? zlepek kilku czy po prostu puscili wodze fantazji tworząc zygzaka?? Bardzo mnie to nurtuje

azumi79

A wystarczyło dokładnie przeczytać ciekawostki:

>>Podczas sceny, w której McQueen pyta się Luigiego czy wygląda jak Ferrari, Luigi odpowiada że nie, a w rzeczywistości McQueen ma na sobie karoserie Ferrari 599 GTB Fiorano.

ocenił(a) film na 10
7791keram

Chyba Viper.RT.10

ocenił(a) film na 10
koko83

viper na pewno nie, podejrzewam że to zmieszany model,popularnie nazywany - "mieszańcem"

ocenił(a) film na 10
azumi79

według wikipedii Zygzak został stworzony na podobieństwo samochodu wyścigowego z serii Nascar

użytkownik usunięty
azumi79

Dodge Viper, na pewno. Z jakiegoś powodu w filmie nie było o tym mowy choć otwarcie pokazywano loga ferrari, porsche i vw. A w Nascarze biorą udział przecież różne marki, nie ma standaryzacji...

Muszę się zgodzić z koko,że to Viper RT10,bynajmniej tak jest na wikipedii

azumi79

panowie nie wiem kto napisal w wiki ze zygzak jest na podstawie rt 10 poniewaz w dodoatkach do filmu jezeli ktos posiada orginal plyty a nie dvd rip z torrentow producenci wypowiadaja sie ze główny bohater byl wzorowany na fordzie gt40 z 69 albo jego odnowionej formie z 2000 r ktory nosil nazwe ford gt

euros

Jak już coś to panewka a nie pan:)))) no to trzeba tych z wiki opieprzyć,że wprowadzają ludzi w błąd.I dzięki za wyjaśnienie w końcu co to za auto.

azumi79

a mnie ciekawi, po co Ci to? nie chcę być wścibski, ale po co komuś model?

Wookie_LG

żeby zaspokoić zwykłą babską ciekawość:)

azumi79

nie no spoko...

Wookie_LG

się nie gniewam:)))

użytkownik usunięty
azumi79

To model NASCAR, prawdopodobnie Chevrolet Impala

http://www.maxchevy.com/features/2007/images/ImpalaSS-01.jpg

Ten model jest bardziej podobny do Juniora :)
Tego czerwonego samochodu wyscigowego z numerem 8 w filmie ;)
Mi Zygzak najabrdziej przypomina tego Dodge Vipera choc ten Ford GT tez bardzo prawdopodobne bo takie własnie modele Forda z 69 brały udział w wyscigach i nie tylko w NASCAR ;)
Za to nie zczaiłam tego z Luigim ,powiedział ,ze Zygzak nie wygląda jak Ferrari bo on w prawdzie nie jest Ferrari i nie ma karoseri Ferrari co nie to po co miałby to mówic ?

ocenił(a) film na 8
Alestria

Ferrari 599 GTB Fiorano. jest to podane w ciekawostkach
cytuję "Podczas sceny, w której McQueen pyta się Luigiego czy wygląda jak Ferrari, Luigi odpowiada że nie, a w rzeczywistości McQueen ma na sobie karoserie Ferrari 599 GTB Fiorano."

ocenił(a) film na 4
Radek_Markiewicz

Ferrari 599 GTB. Fiorano to jest to ferrari na koncu a nie McQueen.

ocenił(a) film na 8
Private

może i nie ale tak było podane w ciekawostkach.
sprawdź !

ocenił(a) film na 4
Radek_Markiewicz

No bo ciekawoski umieszczone przez ludzi z portalow nigdy nie sa bledne...przeciez to z daleka widac, ze McQueen ma wspolnego z Ferrarri tyle co opel mojego sasiada.

ocenił(a) film na 8
Private

no dobra dobra. już się nie bulwersuj !

azumi79

heh mam tak samo jak Ty :) od dluzszego czasu jak ogladam jedynke lub dwojke to zastanawiam sie jakim samochodem jest zygzak... poszperalem nawet tu na filmwebie i znalazlem odpowiedz jak rowniez na wikipedi ale na angielskiej tam znalazlem cos takiego : Owen Wilson as Lightning McQueen, described by John Lasseter in the LA Times as "A hybrid between a stock car and a more curvaceous Le Mans endurance racer."
takze zygzak nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistosci jest to polaczanie jakiegos samochodu, blizej nie okreslonego z jakis Le Mans samochodem .... jak znajde cos wiecej na ten temat to bede pisac ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones