PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120749}

Auta

Cars
7,1 135 081
ocen
7,1 10 1 135081
6,5 19
ocen krytyków
Auta
powrót do forum filmu Auta

Za to lubię tą bajkę: w przeciwieństwie do wielu innych filmów Disneya narzeczona głównego bohatera nie jest jakąś tam księżniczką, ani słabszą osobą, ale po prostu piękną, odważną i ciekawą życia dziewczyną (podobnie zresztą z drugą częścią i Spin-offem). Również i sam główny bohater nie jest zbyt idealny, podobne jak jego najlepszy przyjaciel- Złomek. Co więcej interesuję się wyścigami samochodowymi i uważam że Disney dobrze wszystko wykonał. W drugiej części wyścig jest co prawda taki jakby mieszany, ale wydaje mi się że to dobry pomysł by wyścigi były tak mieszanie. Co więcej w Spin-offie: Dusty o mało co nie umiera, łamie się, a jakoś wygrywa ten cały Lot Wokół Globu. A propo wygrać: w pierwszej Aut wyścig o Złoty Tłok nie wygrywa główny bohater (jak to mi się wydawało gdy po raz pierwszy oglądałem film), ale Marucha, zwykły oszust. Zygzak poświęca swoją wygraną by pomóc przyjacielowi- czy nie piękne zakończenie? W drugiej części spin-offu Auta, w życiu Dusty'ego pojawia się druga dziewczyna: Lidka. I teraz którą tu wybrać? Ishani vs Lidka Zalewajka. I za to ja kocham tą franczyzę: mówiąc krótko twórcy zadbali o szczegóły, pokazuje co się w życiu liczy oraz i również sytuacje z życia.

ocenił(a) film na 10
Andrzejcoolziomek

"Auta" pochodzą bardziej od Pixara niż od Disneya.

ocenił(a) film na 10
Shiloh

Pixar to też Disney :)

Andrzejcoolziomek

też uwielbiam tą bajkę bo dostałam ją kiedyś na Mikołaja i do dziś mam wielki sentyment do tej bajki.

ocenił(a) film na 7
Andrzejcoolziomek

Marucha powinien być zdyskwalifikowany. Czemu nie był?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones