PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120749}

Auta

Cars
7,1 135 220
ocen
7,1 10 1 135220
6,6 20
ocen krytyków
Auta
powrót do forum filmu Auta

Czy wam też sie zdaje że marek marucha jest odniesieniem do Hitlera. Jest złey, brutalny, samolubny, dąży po trupach do celu i cały jego charakter jest podobny do charakteru hitlera. Ale nikomu nie skojarzył by się z hitlerem gdyby nie to że jego kratka od chłodnicy wygląda jak wąsy hitlera a jego budowa przypomina twarz hitlera (ogółem jest brzydki)

ocenił(a) film na 10
Stefan_Mirecki

http://www.filmweb.pl/Wallpaper?wallpaper.id=18551 [www.filmweb.pl/Wallpape...] ta kratka od chłodnicy wygląda zypełnie jak wąsy, co nie?

ocenił(a) film na 10
Stefan_Mirecki

według mnie wcale nie wygląda jak Hitler. nie kazdy kto ma wąsy jest Hitlerem. Na pewno twórcy filmu nie mieli w planach takich odniesien. Hitler zresztą nie jeździł w Nascar ;) A zauważ, ze jego mechanicy też mają wąsy. w koncowym wyścigu jak Guido wymienił Zygzakowi bardzo szybko opony to wąsy im odpadły z wrażenia.

ocenił(a) film na 10
efcek

No niby, ale wąsy wyglądają dokładnie jak to hitlera i jego zachowanie jest właśnie takie.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Mirecki

Ale Hitler miał prostokątny (a nie trapezowaty) wąsik... ;)

ocenił(a) film na 9
NYPD

Nie na pewno nie miał go przypominać. Brzydki może i jest bo cały w nalepkach...

ocenił(a) film na 4
Stefan_Mirecki

Hoho, wg mnie się zagalopowałeś z tym porównaniem :D

Słusznie ktoś zauważył, że wąsa ma ten samochód w gustowny trapezik. Po za tym, nie widzę powodu dla którego autorzy mięliby wciskac do tej bajki postać (czy też alter ego) Hitlera?
No i gdzie charakterystyczna grzywka? ;)
Jeśli już to bardziej Stalina przypomina albo kogokolwiek innego z takim wąsem ;)

Tak więc moim zdaniem kompletne pudło.

Mnie ta postać kojarzy się z typowym amerykańskim cwaniaczkowatym chamkiem.
Nie wydaje mi się by twórcy w tym przypadku chcięli sugerować kogokolwiek konkretnego.

_MAX_

Oj wszyscy się mylicie rzeczywiście europejczykom wąsy mogą się kojarzyć z Hitlerem ale w tym wypadku chodzi o podobieństwo do legendy NASCARU czyli do Dale'a Earnhardta ;)

ocenił(a) film na 4
Raditz

Nie znam tego człowieka. Ale czy Dale też miał tak paskudny charakter jak ta postać z filmu wzorowana na jego osobie?

Pytam bo jestem ciekaw co na to jego rodzina, szczególnie że gościu jak widzę już nie żyje a film powstał po jego śmierci?

_MAX_

Raczej nie charakter ale dynamiczny agresywny niebezpieczny styl jazdy ale taki już był Dale ;) Zresztą Dale Earnhardt zdobył 7 pucharów (winston cup series)i po śmierci nadal jest bardzo szanowaną postacią w Nascar. Pixar/ Disney nawet oddali mu hołd produkując limitowaną edycję resoraków z jego czarnym samochodem nr 3 z serii Daytona 500,ale i tak rekord wygranych w jednym sezonie należy ciągle do Hudson Horneta (22 z 37 wygranych)
Jeśli chodzi o resztę to King to nie kto inny jak Richard Petty który dostał przydomek Król (ponad 200 zwycięstw na koncie)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2b/RichardPettyRoadrunner .jpg a jego samochodowi w ten sposób w jakimś sensie Pixar oddał hołd . Richard Petty i Lynda Petty podstawiają głosy za Króla i Królową w Autach
No i oczywiście na samym końcu słynna czerwona nr 8 czy Dale Jr Earnhardt (syn Dale Earnhardta)Dale jr również podstawia głos czerwonemu samochodzikowi z numer 8 Od 2003 2004 2005 2006 2007 2008 roku jest niekwestionowanym najbardziej popularnym kierowcą rajdowym w stanach ciekawe czy 2009 też mu przypadnie ten tytuł :D

Raditz

No widzę kolego ze się nieźle znasz na nascarze, szacun ;)

ocenił(a) film na 8
Stefan_Mirecki

Nie sądzę by mieli hitlera na myśli, ale może to był przypadek?

ocenił(a) film na 8
Pink_Phink

Ale wymyślacie nie mogliście po prostu oglądnąć normalnie filmu i się z niego pośmiać.A nie wymyślać od razu jakieś bzdury.
Przeciesz to zabawna komedia gdzie się można pośmiać i rozerwać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones